אסטרטגיה

מהכוח אל הפועל


עסקים או ארגונים עומדים תכופות לפני החלטות אסטרטגיות ארוכות טווח והחלטות נקודתיות קצרות טווח, אך בעלות השפעה רבה להצלחת העסק. לא תמיד ליזם או למנהל העסק ישנה האפשרות לנתח ולמפות את מצב העסק שלו והענף בו העסק פועל ולקבל את ההחלטות הנכונות עבורו.

מטרתנו במלאכת מחשבת היא ליצור ערך משמעותי עבור העסק או הארגון, ולהופכו ליעיל וריווחי יותר בשוק התחרותי של היום, תוך אספקת ערך מוסף ללקוחותיו במוצרים ובשירותים שלו. זאת באמצעות התוויית האסטרטגיה השיווקית, הארגונית והכלכלית של העסק, והקניית כלים ומתודות ליישומם. במלאכת מחשבת אנו עובדים בכפיפה אחת עם בעל העסק, מנהליו ועובדיו, לכדי הגשמת החזון  של העסק והשגת מטרותיו החדשות שהוגדרו יחד עמנו, תוך אחדות אינטרסים, הגדלת רווחים, התנהלות כלכלית נכונה, עדנה ניהולית וסביבה ארגונית מטיבה ומתגמלת.

לפיתוח אסטרטגיה מנצחת יש תפקיד מכריעה בהצלחת העסק. שם המשחק הינו התייעלות והורדת עלויות מחד, וגיבוש תוכנית שיווקית חדשנית מאידך.

אסטרטגיה מהווה התווית דרך להשגת היעדים של העסק. הייעוץ האסטרטגי מתווה את הדרך להשגת היעדים של העסק, ולפעמים מגדיר את היעדים עצמם, ואילו הייעוץ העסקי, מתווה את האמצעים הפרקטיים להגשמת התוכנית האסטרטגית.


היום, כאשר המידע על מחירים בשוק גלוי, הטכנולוגיות ואמצעי היצור והשיווק זמינים, התחרות נעשית קשה ביותר. המלחמה אינה עוד על החידושים בטכנולוגיה או בשירות שהעסק מספק, אלא על הבידול, והחידושים הניהוליים והשיווקיים. התחרות החריפה מובילה לכך שהמתחרים מחקים אחד את השני ונלחמים על נתחי שוק של זולתם. כתוצאה מכך התחרות מתמקדת בסופו של דבר במחיר וגורמת לתשואה נמוכה לעסק.

לפיכך אנו במלאכת מחשבת סבורים שבשוק התחרותי הקיים היום, יש הכרח לביצוע אפיון נכון של צרכי לקוחותינו, ואנו שוקדים על יצירת יתרון תחרותי ברור הנובע מהבידול של העסק.

"האימפריות של העתיד הן האימפריות של המחשבה"


צור קשר